Sektöründe Öncü...
  • Türkçe
  • İngilizce

Negam Şarjli Sprey

Negam Şarjli Sprey

Yorulmadan ilaçlama yapmanızı sağlar. Püskürtme için sadece tetiğe basmak yeterlidir. Elektrik motoru 6 bar yüksek basınç sağlar. Şarjlı akü ile çalışır. Akü 1000 kez şarj olur. Bir şarjla 8 depo atılabilir. İlacı, eşit damlacık çapı ve hızda hedefe gönderdiği için az ilaçla, doğru sonuç alınır. Benzinli pulverizatöre göre 50 kez daha ekonomik çalışır.

Kullanımı :
Anahtar, sadece kullanım öncesi açılmalı. Diğer zamanlarda kapalı olmalıdır. Deponun yarısı su ile doldurulur, ilaç tavsiye edilen miktarda başka kapta iyice eritilip depoya dökülür, Sonra depo su ile doldurulur. Anahtar “açık” konuma alınır. El tetiğine basınca pompanın elektrik motoru çalışır. Tetiği bırakınca durur. Depoda su kalmazsa motor sürekli çalışır. Pompayı kullanmadığınız zaman anahtarı kapatınız. Bir depoyu max 15-20 dk'da. atar. Amaca uygun meme kullanılır. Ot için ot memesi, yüksek ağaç için uzun meme kullanılır. Yüksek ağaçları ilaçlamak için, uzatma aparatı kullanılır. Böylece 2 mt daha yüksek ilaçlama yapılır. Sürekli ilaçlama yapmak için, el kilitini ileri sürerek kilitleyiniz.

Dikkat Ediniz : 

Şarj soketinin plastik kapağını açıp şarj cihazının soketini takınız. Şarj esnasında anahtar kapalı olabilir. Akü tam boş ise, şarj süresi yaklaşık 8 saattir. İlk 3 saatte %50 şarj dolar. Sürekli takılı kalmasında sakınca yoktur. Şarj otomatiktir. Akü 1000 kez şarj olabilir Ayrıca, araba ve traktörden şarj etmek mümkündür. Araç şarj cihazı ile 2-3 saatte hızlı şarj edilir.

Kullanılan suyun temiz, parçacıktan arı olmasına özen gösteriniz. - Kullanım sonrasında, depoya temiz su koyarak bir süre su atınız depoyu iyice temizleyiniz . - Deponun kapağındaki ve içindeki su filitesini, sıklıkla, temizleyiniz. - Motorun zarar görmemesi için, ilacın iyice eritilmesi, suda katı parçacıklar olmamasına dikkat ediniz. - Ot ilaçlamasında, pompa ile birlikte verilen ot memesini kullanınız. - Yükseğe ilaçlama yapmak için, uzun atan memeyi veya uzatma aparatını kullanınız. - İlaçlamayı sabah çiğ kalktıktan sonra veya akşam serinliğinde yapılır. - İlaçlamadan sonra 6 saat içinde yağmur yağarsa, ilaç tekrarlanır.