Sektöründe Öncü...
  • Türkçe
  • İngilizce

Epidural Anestezi Güvenliği

Epidrum

Epidural boşluğa yapılan enjeksiyonlar uzmanlık gerektirir. Hatalı yapılacak uygulamalar hastalar üzerinde kalıcı hasarlar oluşturabilir. Ağrısız doğum ve bazı operasyonlarda genel anestezi yerine tercih edilen bu yöntemin risklerini azaltmak elinizde.

Epidrum - Nedir?

Epidrum epidural prosedürleri kolaylaştırmak için optimal, sabit, düşük basınçta bir LOR cihazdır. İğne ile şırınga arasına yerleştirilen cihaz, diyaframını genişletmek için hava ile doldurulur. İğne ilerledikçe, diyaframın aniden çökmesi, iğnenin epidural alana nüfuz ettiğine işaret eder ve son noktaya ulaşıldığına dair oldukça spesifik, pozitif ve görsel bir onay sağlar.

Nasıl Çalışır

Epidrum, epidural anestezi yaparken epidural alanın belirlenmesi için LOR şırıngasının yerini alır.

Şişirildiğinde ve epidural iğneye bağlandığında, epidural boşluğa deşarj için yeterince yüksek bir basınçta çalışır, ancak hastanın dokularına sızıntıyı en aza indirgemek için yeterince düşük bir basınç uygulanır.

Bu optimal basınç, cihazın üstündeki ince diyafram tarafından üretilir ve manometrenin menisküsüne daha çok etki ederek operatörün iğne ucunun konumunu yorumlamasına izin verir.

Epidrum, epidural alan tespiti araçlarından ilerleme araçlarının ayrılmasıyla aşağıdaki avantajları sunar:

  1. İğneyi iki elle kontrol edebilir, böylece doğru yere hızlı bir şekilde işlem uygularsınız.
  2. Görsel kontrol doğru uygulamayı sağlar.
  3. Cihazdaki sürekli basınç mümkün olan en hızlı sinyal değişimini verir.
  4. Gelecekte Epidrum daha küçük çaplı iğnelerin kullanımına izin verebilir.

İlgili Sayfalar