Sektöründe Öncü...
  • Türkçe
  • İngilizce

Pet Çözümlerimiz

Veteriner Klinikleri & Pet

Biocon A Veteriner Kliniklerinde, Köpek Çiftliklerinde, Kafes Kuşlarında,
-Tüm yüzey ve ekipmanların dezenfeksiyonuna uygundur,
-Operasyon odalarının hava ve yüzey dezenfeksiyonu için oda boşken ULV ile sisleme yapılır.
-Hastalık esnasında ve hastalıklardan korunmak amacıyla 10 litre suya 50 gr katılarak hazırlanan solüsyon kalın damlacıklı hava spreyi şeklinde günde iki ile dört sefer uygulanır.

Veteriner Klinikleri : 

  • Yüzey dezenfeksiyonu için etikette yazılan oranlarda sulandırılarak kullanılır.
  • Operasyon odalarının hava ve yüzey dezenfeksiyonu için oda boşken ULV ile sisleme yapılır.

Barınak, kafes ve kulubelerin dezenfeksiyonu :

Su ve mama kapları düzenli olarak temizlenmelidir. Bu işlem10 litre suya 50 gr BİOXONE katılarak temiz bir kap içinde yapılmalıdır. Böylece suluk ve yemlikteki film tabakası giderilerek mikroorganizmalardan arındırılmış olur.

Barınak girişindeki ayak havuzları değiştirilmeli, 25 gr BİOXONE ile solüsyon hazırlanmalıdır.

Aynı solüsyonla tüm barınak zemini de dezenfekte edilmelidir.

1- Kafesler ve ekipmanları dışkı ve diğer kaba kirlerden arındırılır,

2- 50 litre suya 100 ml (2 kapak)  SANİSEL katarak hazırlanan solüsyon daldırma veya püskürtme yoluyla uygulanır. 30 dakika temas süresi yeterlidir. Bu şekilde mikrobiyal film tabakası giderilerek yüzey dezenfeksiyona hazır hale getirilmiş olur.

3- Temiz suyla durulama yapılarak, SANİSEL’in çözdüğü yağ, kir, ölü mikroorganizmalar ve hücre döküntüleri uzaklaştırılır.

4- 10 litre suya 50 gr BİOXONE konarak hazırlanan solüsyon ile püskürtme veya daldırma şeklinde tüm ekipman ve yüzeyler dezenfekte edilir. Kendi halinde kurumaya bırakılır.

İçme suyu ve hava dezenfeksiyonu :

* BİOXONE  belirtilen sulandırma oranlarında hayvanlara zarar vermez. 1/1000’lik solüsyonu içme suyunun kontaminasyonundan şüphelenildiği durumlarda ve enfeksiyon riskinin arttığı dönemlerde güvenle kullanılmaktadır.

* Hava dezenfeksiyonu için, 5 grlık saşe Biocon A sişesinde suyla karıştırılarak hazırlanır. BİOXONE solüsyonu gün içinde 3-4 saatte bir spreyleme suretiyle uygulanır. Böylece havada asılı duran mikroorganizmalar hayvanlara ulaşmadan etkisiz hale getirilir.

İlgili Sayfalar