Sektöründe Öncü...
  • Türkçe
  • İngilizce

Pet Çözümlerimiz

Veteriner Klinikleri & Pet

Biocon A Veteriner Kliniklerinde, Köpek Çiftliklerinde, Kafes Kuşlarında,
-Tüm yüzey ve ekipmanların dezenfeksiyonuna uygundur,
-Operasyon odalarının hava ve yüzey dezenfeksiyonu için oda boşken ULV ile sisleme yapılır.
-Hastalık esnasında ve hastalıklardan korunmak amacıyla 10 litre suya 50 gr katılarak hazırlanan solüsyon kalın damlacıklı hava spreyi şeklinde günde iki ile dört sefer uygulanır.

Veteriner Klinikleri : 

  • Yüzey dezenfeksiyonu için etikette yazılan oranlarda sulandırılarak kullanılır.
  • Operasyon odalarının hava ve yüzey dezenfeksiyonu için oda boşken ULV ile sisleme yapılır.

Barınak, kafes ve kulubelerin dezenfeksiyonu :

Su ve mama kapları düzenli olarak temizlenmelidir. Bu işlem10 litre suya 50 gr BİOCON-A katılarak temiz bir kap içinde yapılmalıdır. Böylece suluk ve yemlikteki film tabakası giderilerek mikroorganizmalardan arındırılmış olur.

Barınak girişindeki ayak havuzları değiştirilmeli, 25 gr BİOCON-A ile solüsyon hazırlanmalıdır.

Aynı solüsyonla tüm barınak zemini de dezenfekte edilmelidir.

1- Kafesler ve ekipmanları dışkı ve diğer kaba kirlerden arındırılır,

2- 50 litre suya 100 ml (2 kapak)  BİODES-S katarak hazırlanan solüsyon daldırma veya püskürtme yoluyla uygulanır. 30 dakika temas süresi yeterlidir. Bu şekilde mikrobiyal film tabakası giderilerek yüzey dezenfeksiyona hazır hale getirilmiş olur.

3- Temiz suyla durulama yapılarak, BİODES-S’in çözdüğü yağ, kir, ölü mikroorganizmalar ve hücre döküntüleri uzaklaştırılır.

4- 10 litre suya 50 gr BİOCON-A konarak hazırlanan solüsyon ile püskürtme veya daldırma şeklinde tüm ekipman ve yüzeyler dezenfekte edilir. Kendi halinde kurumaya bırakılır.

İçme suyu ve hava dezenfeksiyonu :

* BİOCON-A  belirtilen sulandırma oranlarında hayvanlara zarar vermez. 1/1000’lik solüsyonu içme suyunun kontaminasyonundan şüphelenildiği durumlarda ve enfeksiyon riskinin arttığı dönemlerde güvenle kullanılmaktadır.

* Hava dezenfeksiyonu için, 5 grlık saşe Biocon A sişesinde suyla karıştırılarak hazırlanır. BİOCON-A solüsyonu gün içinde 3-4 saatte bir spreyleme suretiyle uygulanır. Böylece havada asılı duran mikroorganizmalar hayvanlara ulaşmadan etkisiz hale getirilir.

İlgili Sayfalar